Strona Dziecięcego Zespołu Ludowego w Pacynie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

24 Finał WOŚP w Pacynie

Email Drukuj PDF

10 stycznia 2016 roku po raz drugi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pacynie sztab WOŚP zorganizował  24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pięknie udekorowanej sali  gimnastycznej o godzinie 14.00 usłyszeliśmy charakterystyczną, zarezerwowaną dla WOŚP-u piosenkę. Koncert został rozpoczęty. W programie zaprezentowali się: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum; zespoły muzyczne: Evergreen, Fantastic – prowadzący cały finał (zespoły wystąpiły charytatywnie i czuły niedosyt, ponieważ każdy przygotował dłuższy koncert,  niestety czas był bardzo ograniczony); zatańczyli: Dziecięcy Zespół Ludowy z Pacyny; UKS „Pasja” ze Szczawina Kościelnego; tancerze ze Szkoły Tańca „Show Time” prowadzonej przez Michała Milewskiego (nasza uczennica Wiktoria Sitkiewicz); zagrała Orkiestra Dęta OSP ze Słubic; podziwialiśmy umiejętności Kacpra Pałatyńskiego Mistrza Europy w Yoyo i zwycięzcę programu „Super dzieciak”(chętni mogli uczyć się od mistrza tej trudnej sztuki); obejrzeliśmy program w wykonaniu zwycięzców teleturnieju „Aplauz, aplauz” Kacpra i jego mamy Danuty Kity. Finał uświetniła obecność aktorki młodego pokolenia: Marii Dejmek, która w dowcipny sposób opowiadała o swojej pracy i marzeniach, poprowadziła licytację gadżetów WOŚP i przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Druhowie strażacy z OSP Pacyna przez cały czas trwania 24 Finału uczyli udzielania pierwszej pomocy, natomiast  podczas kwesty ulicznej dbali o bezpieczeństwo 15 wolontariuszy, którzy kwestowali w różnych miejscowościach naszej gminy. Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwali również policjanci z naszego komisariatu. W tym roku kwestowali uczniowie klasy trzeciej i drugiej gimnazjum. Podczas Finału mogliśmy za symboliczny datek spróbować:

- ciast upieczonych przez Radę Rodziców;

- wyrobów ofiarowanych przez p. Piotra Majewskiego z Piekarni Pacyna;

- wędlin wyprodukowanych przez Firmę „MC” Czesław Majchrzak  Zduny;

- grochówki ufundowanej przez Urząd Gminy w Pacynie;

- wyrobów z Zakładu masarskiego „Danko” Danuta Puternicka.

Kupić kalendarze ze zdjęciami Dziecięcego Zespołu Ludowego Pacyna.

Licytowaliśmy gadżety WOŚP-u oraz innych darczyńców m.in. można było wylicytować hełm strażacki z autografem mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki, rękodzieło wykonane przez uczniów, nauczycieli, rodziców. Loterię fantowa cieszyła się ogromnym powodzeniem. O godzinie 20. 00 wszyscy podziwialiśmy światełko do nieba.   Przepiękne fajerwerki poszybowały do nieba. Pokaz trwał 4 minuty. 

Uzbieraliśmy łącznie - 5676,12 (puszki kwestorskie -2000, pozostała kwota - to licytacja gadżetów, loteria fantowa, kiermasz ciast). Zebrana suma w bezpiecznych kopertach została przekazana do Banku PEKAO SA.

   W imieniu organizatorów, dzieci oraz osób starszych, dla których zostanie zakupiony za zebrane pieniądze sprzęt medyczny ratujący życie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Państwu za wsparcie tego przedsięwzięcia:  Wójtowi Gminy Pacyna panu Krzysztofowi Woźniakowi, druhom strażakom z OSP Pacyna, Firmie Kateringowej Agmar Agnieszka Moczulska ze Skrzeszew, Firmie Rachunkowej  Non-Profit Mateusz Szymański z Pacyny, Radzie Rodziców ZSO, dziękujemy wszystkim mamom piekącym ciasta, Dyrekcji Szkoły, wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom za ciekawe prezentacje artystyczne oraz rękodzieło na licytację, absolwentom naszej szkoły.  Dziękujemy wszystkim wspierającym symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

 

W organizacji przedsięwzięcia wzięli udział: Mariola Studzińska, Halina Cichosz, Ewa Szubka, Joanna Skonieczna, Janusz Witeczek, Jacek Studziński.

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 25 Styczeń 2016 18:36 )  

Galeria